Firmy kurierskie wysyłka z magazynu

Firmy kurierskie wysyłka z magazynu
Wysyłanie paczek za pośrednictwem firm kurierskich - spedycyjnych wiąże się z dodatkową pracą polegającą na spakowaniu, a także oznakowaniu przesyłki kurierskiej. ntegracja programu magazynowego z programem Studio Spedycja.net oraz firmą kurierską ma na celu ułatwienie pracy obsłudze magazynu. Wysyłanie paczek za pośrednictwem firm kurierskich - spedycyjnych wiąże się z dodatkową pracą polegającą na spakowaniu i oznakowaniu przesyłki kurierskiej.

Podziel się informacją

Kiedy wysyłasz produkty swojemu klientowi, poświęcenie czasu na zabezpieczenie bezpiecznej wysyłki i szybkie dostarczenie produktu jest równie ważne jak sam produkt. Łatwe zintegrowanie z tymi firmami kurierskimi, za którymi stoi zaufanie ledwo zaczyna się zauważać, a niektóre sklepy nadal mają ciężki czas wybierając właściwą opcję dostawy. Dobra integracja magazynu z firmami kurierskimi, może błyskawicznie dostarczyć twoje produkty do twojego klienta.

Istnieje wiele sposobów na optymalizację i zintegrowanie magazynu z firmami kurierskimi, aby zapewnić skuteczniejsze zarządzanie wysyłką paczek. Platforma automatyzacji magazynu zawiera wszystkie niezbędne informacje niezbędne do wysyłki, a pomaga w przygotowaniu i wysyłce przesyłek.

Integracja magazynu z firmami kurierskimi jest pomocna w bardziej zautomatyzowanej i optymalnej wysyłce. Zastosowanie systemu automatycznego kontroli może obejmować automatyczne wygenerowanie adresu wysyłki, samodzielne wybranie usługi i agenta wysyłkowego, wyliczanie najlepszych ofert precyzyjne i szybkie dostarczanie produktów do klienta. Automatyzacja zapewnia zminimalizowanie zaniechań i skrócenie czasu oczekiwania.

Wysyłanie paczek za pośrednictwem firm kurierskich – spedycyjnych wiąże się z dodatkową pracą polegającą na spakowaniu, a także oznakowaniu przesyłki kurierskiej.

FIRMY KURIERSKIE WYSYŁKA Z MAGAZYNU.

Integracja programu magazynowego z programem Studio Spedycja.net oraz firmą kurierską ma na celu ułatwienie pracy obsłudze magazynu.

Wysyłanie paczek za pośrednictwem firm kurierskich – spedycyjnych wiąże się z dodatkową pracą polegającą na spakowaniu i oznakowaniu przesyłki kurierskiej.

Praca z programem polega na rejestracji numerów listów przewozowych, która kojarzone są z dokumentami wydania z magazynu. Wz wraz z możliwością wydrukowania dokumentów na zwykłej drukarce laserowej. Albo też atramentowej oraz opcją drukowania etykiet z kodem kreskowym do naklejenia na przesyłce za pomocą drukarki kodów kreskowych.

Platforma WMS może również w pełni wykorzystać istniejące usługi wysyłkowe i usprawnić wszystkie procesy wysyłki i dostawy do klienta. Wszystkie usługi monitorowane online można szybko przesyłać paczki, a klient może śledzić swoje produkty bezpośrednio. Zredukowanie liczby złożonych zapytań przyspiesza także wysyłkę i dostawy.

Bez względu na to czym potrzebujesz zajmować się z powodu Twojego magazynu, integracja z firmami kurierskimi redukuje wiele problemów. Mniej ludzi w magazynie to mniejsze koszty, a przeciążenie może być koszmarem. Optymalizacja magazynu dzięki integracji z firmami kurierskimi pozwala skrócić czas oczekiwania i dostarczyć produkty do klientów w wygodny i wszechstronny sposób.

Firmy kurierskie w Polsce

Spośród 150 zarejestrowanych firm kuriersko-pocztowych największą rolę odgrywa tylko 15 przedsiębiorstw, które generują ponad 96 proc. obrotów polskiego rynku. Firmy mniejsze skupiają swoją działalność w segmencie miejskim bardzo dobrze sobie w nim radząc. Przewiduje się, że segment ten dalej będzie się rozwijał w następnych latach, co będzie sprzyjało powstawaniu nowych firm. Mniejsze firmy od tych dużych różnią się tym, że dla nich niemal każda przesyłka jest przesyłką indywidualną. Klient powierzając swoją paczkę może mieć pewność, że w razie problemów z terminowym doręczeniem zrobi się wszystko, aby jego przesyłka dotarła bezpiecznie na czas.

Rozwój rynku wymaga od firm kurierskich dopasowania swoich ofert do zmieniających się potrzeb. Obsługa kolejnych branż, a także nowych segmentów klientów będzie wiązała się z koniecznością wykazywania się przez firmy kurierskie coraz większą elastycznością. Jak również jakością wykonywanych usług. Wysoką jakością odznaczają się firmy, które oprócz terminowego doręczania przesyłek standardowych również potrafią zaoferować swoim klientom usługi o wartości dodanej. Wykraczające poza standardową ofertę.

XML

XML (ang. Extensible Markup Language, w wolnym tłumaczeniu Rozszerzalny Język Znaczników) – uniwersalny język formalny przeznaczony do reprezentowania różnych danych w ustrukturalizowany sposób. XML jest niezależny od platformy, co umożliwia łatwą wymianę dokumentów. Pomiędzy heterogenicznymi, czyli różnymi systemami co znacząco przyczyniło się do popularności tego języka w dobie Internetu.
XML

Zlecenie magazynowe

Zleceniem magazynowym określamy zbiór operacji magazynowych połączonych według określonego kryterium wykonywane przez operatora – magazyniera. Opis czynności w operacjach procesu przyjęcia do magazynu towarów. Magazynier wybiera na terminalu funkcję przyjęcia dostawy – palet. Pracownik w zależności od wariantu wpisuje na terminalu magazynowym otrzymany od kierownika numer zlecenia. Albo też wybiera odpowiedni symbol z listy dostaw. Magazynier skanuje kod kreskowy z numerem GTIN artykułu znajdującego się na palecie. Jak również wprowadza liczbę sztuk artykułów dostarczonych na nośniku logistycznym. Po zakończeniu wprowadzania danych przez magazyniera, system magazynowy generuje nowy numer SSCC dla zdefiniowanego nośnika logistycznego. ZLECENIE MAGAZYNOWE

Zakładanie kartoteki – DOPISANIE

Funkcja dopisania uruchamia się przez użycie polecenia DOPISZ. W oknie dopisania kartotek zapisywane są informacje. W sekcji MAGAZYN wyświetlają się nazwy magazynów zdefiniowanych w skorowidzu magazynów. Domyślnie zaznaczony jest pierwszy skorowidz z listy magazynów. Pola obowiązkowe przy dopisaniu kartoteki to INDEKS, a także NAZWA. Przy próbie zapisania kartoteki bez zapisanych informacji w polach. Operacja zapisuje się zablokowana a przy polach wyświetla się znak * oznaczający wymagalność pola. Pole JEDNOSTKA obsługuje się przez skorowidz jednostek miar. Lista pozycji skorowidza wyświetla się przez użycie przycisku listy rozwijanej. Kartoteka asortymentowa zapisywana jest przez potwierdzenie polecenia ZAPISZ. Po zapisaniu kartoteki wyświetla się komunikat informujący. ZAKŁADANIE KARTOTEKI – DOPISANIE

Transakcje

Moduł administratora programu magazynowego udostępnia opcję w sekcji SKOROWIDZE / SYSTEMOWE o nazwie TRANSAKCJE. Za pomocą MENU program magazynowy pozwala wywoływać, czyli uruchamiać odpowiednie elementy systemu zwane transakcjami. Transakcją w tym rozumieniu jest dowolne wywołanie elementu stanowiącego składnik witryny www programu magazynowego. Jak również dowolna inna strona z innej witryny www. Wyświetlona tabela pozwala na dopisywanie oraz edycję listy transakcji. Każdy rekord (wiersz) tabeli to zarejestrowana w systemie magazynowym transakcja. Czyli zdefiniowany element jaki może być uruchomiony z poziomu MENU programu przez użytkownika. TRANSAKCJE

Zastosowanie kodów kreskowych

PROGRAM DO PROWADZENIA MAGAZYNU, zastosowanie kodów kreskowych

Zastosowanie kodów kreskowych
WAPRO Magazyn Wysokiego Składowania

Zastosowanie specjalistycznego rozwiązania do zarządzania gospodarką magazynową ma uzasadnienie. W firmach w których ilości asortymentu są na tyle duże, że ważną informacją staje się nie ile towaru mamy. Ale gdzie on się znajduje wraz z precyzyjnym określeniem numerów partii produkcyjnych, numerów seryjnych, dat produkcji czy terminów przydatności. Ponadto optymalizując pracę magazynierów zwiększa się ilość operacji magazynowych. Co za tym idzie można wyposażyć ich przenośne urządzenia z czytnikami kodów kreskowych. Terminale radiowe działają po sieci WiFi i pozwalają na swobodne poruszenie się po magazynie rejestrując na bieżąco operacje magazynowe.

Za pomocą terminal z Windows Mobile lub tabletu z systemem Android magazynier może nie tylko rejestrować dokumenty magazynowe przyjęcia i wydania z magazynu. Ale także sprawdzać zapełnienie magazynu. Magazyn Wysokiego Składowania dla systemu WAPRO pozwala ponadto na dostęp przez przeglądarkę internetową. Użytkownikom nie tylko w sieci lokalnej, ale także klientom i partnerom. Wykorzystanie SQL Reporting Services pozwala na szybkie i eleganckie tworzenie raportów prac magazynierów, zajętości miejsc składowania itp. Zastosowanie kodów kreskowych 1D lub 2D pozwala na szybką identyfikację pozycji. Kody kreskowe mogą być odczytywane z bazy WF-mag WAPRO. Albo też prowadzone niezależnie w samym systemie magazynu wysokiego składowania.

Zastosowanie kodów kreskowych
Własny magazyn wysokiego składowania

PROGRAM DO PROWADZENIA MAGAZYNU, zastosowanie kodów kreskowych

Zostaw nam wiadomość

Otrzymuj aktualizacje i ucz się od najlepszych

Więcej do odkrycia

Program WMS.net
Program WMS

Program WMS.net

Odkryj program WMS.net – zaawansowane rozwiązanie do zarządzania magazynem, które zwiększa wydajność i konkurencyjność Twojej firmy dzięki integracji systemów i funkcjom analitycznym. Program WMS.net to nowoczesne rozwiązanie w zarządzaniu magazynem.

Jakie znasz wady i zalety WMS?
System zarządzania magazynem

Jakie znasz wady i zalety WMS?

Czy wiesz, że WMS ma wady i zalety. System WMS jest złożonym systemem do zarządzania magazynami. Choć może on być korzystny dla wielu firm, istnieją też pewne wady i zalety,

Czy chcesz zwiększyć swój biznes?

napisz do nas i pozostań w kontakcie

Dowiedz się, jak pomogliśmy 100 najlepszym odnieść sukces.

Porozmawiajmy