Internetowy magazyn

Internetowy magazyn
WMS e-commerce, czyli aplikacja magazynowa Android. Rozwiązania typu WMS służą koordynowaniu prac magazynowych. To z kolei pozwala na całkowite automatyzowanie ruchu produktów w magazynach z wykorzystaniem oprogramowania WMS. W firmach świadczących usługi logistyczne systemy WMS stanowią często technologię wspierającą działanie systemu zarządzającego klasy ERP.

Podziel się informacją

Moduł internetowy dla kontrahentów znajduje zastosowanie tam, gdzie istnieje potrzeba udostępniania informacji o stanach magazynowych przez Internet.

INTERNETOWY MAGAZYN LOGISTYCZNY

Zarządzanie magazynem w dobie cyfryzacji nabiera nowego wymiaru. Moduł internetowy dla kontrahentów jest jednym z narzędzi, które ułatwiają ten proces. Pozwala on na sprawną komunikację między różnymi stronami. Dodatkowo, ułatwia zarządzanie danymi i dokumentacją. Ten artykuł przedstawi kluczowe zalety tego modułu w kontekście zarządzania magazynem.

Pierwsza i najważniejsza zaleta to dostępność. Dzięki temu modułowi, właściciele towarów mogą w dowolnym momencie sprawdzić stan magazynowy. Robią to poprzez przeglądarkę internetową. Nie muszą czekać na raporty czy też dzwonić do magazyniera.

Druga zaleta to wygoda. Kontrahenci mają możliwość wystawiania różnych dokumentów online. Można tutaj wymienić polecenia wydania czy awiza dostawy. To przyspiesza procesy i eliminuje konieczność manualnej obsługi.

Trzecia zaleta to kontrola. Właściciele towarów mogą na bieżąco monitorować dokumenty przychodu i rozchodu. Daje to pewność, że operacje magazynowe są realizowane zgodnie z ich oczekiwaniami.

Internetowy magazyn. Aplikacja internetowa – program internetowy www

Sieć www była pierwotnie używana wyłącznie do dostarczania statycznych stron zawierających tekst i obrazki. Oprogramowanie serwera WWW było stosunkowo proste. Wystarczyło że odbierał on żądania stron identyfikujące adres URL pliku. Pobierał plik o wskazanej nazwie z dysku serwera i zwracał go do klienta.

Internetowy magazyn

W celu rozwiązania problemów statycznych stron www, wymyślono że na serwerze musi pracować aplikacja, która dynamicznie generuje strony dla klienta. Serwer WWW musi zapewnić też metodę pobierania od użytkownika danych wejściowych na potrzeby algorytmów działających po stronie serwera. Wraz z metodą wysyłania wyników z powrotem do użytkownika. Ponieważ niektóre dane (albo ogromna ich większość w przypadku aplikacji biznesowych) są prywatne. Czyli dostęp musi być ograniczony, serwer www musi sprawdzić, kim jest użytkownik i tym problemem zajmuje się serwer dzięki autentykacji.

Na koniec, moduł internetowy dla kontrahentów to narzędzie, które znacząco ułatwia zarządzanie magazynem. Dostępność, wygoda, kontrola, elastyczność i transparentność to jego kluczowe zalety. Wykorzystanie tego modułu to krok w stronę zautomatyzowanego i efektywnego zarządzania magazynem. Warto więc rozważyć jego implementację w swoim przedsiębiorstwie.

Bezpieczeństwo aplikacji internetowych

Bezpieczeństwo można opisać w skrócie za pomocą trzech kluczowych pojęć: uwierzytelnienie, autoryzacja i bezpieczna komunikacja.

Uwierzytelnienie (authentication) jest procesem, którego celem jest potwierdzenie, czy osoba podająca się za danego użytkownika, jest rzeczywiście tą osobą. W tym celu podaje ona swój identyfikator (login) oraz hasło.

Autoryzacja (authorization) jest kolejnym krokiem, w którym następuje sprawdzenie, do jakich zasobów ma dostęp uwierzytelniony użytkownik.

Bezpieczna komunikacja, czyli w tym przypadku, bezpieczny przesył danych przez sieć, to nic innego jak szyfrowanie przesyłanej zawartości. W środowisku internetowym zazwyczaj odbywa się to za pomocą technologii SSL (Secure Sockets Layer).

Technologia internetowa

Pierwszym etapem tworzenia usługi internetowej jest wybór sposobu komunikacji pomiędzy serwerem, który świadczy daną usługę, a klientem korzystającym z niej. Protokołami w pełni dostosowanymi do pracy w sieci są HTTP (Hypertext Transfer Protocol) oraz SMTP (Simple Mail Transfer Protocol). HTTP działa na zasadzie żądanie/odpowiedź, natomiast SMTP zapewnia rutowalny protokół wymiany informacji w ramach komunikacji asynchronicznej.

Kolejnym istotnym zagadnieniem w dzisiejszym Internecie jest kwestia zabezpieczeń. Oba wspomniane protokoły zwykle są udostępniane w przedsiębiorstwach, a administratorzy pozostawiają otwarte porty dla tych protokołów. HTTP umożliwia komunikację bezpołączeniową, czyli nie wymaga ciągłego połączenia z klientem. Natomiast SMTP, będąc asynchronicznym, w przypadku niepowodzenia w transmisji danych próbuje wznowić przekazywanie informacji.

Aby móc korzystać z usług internetowych, konieczne jest posiadanie odpowiedniej ilości dostępnego miejsca na dysku serwera WWW, na którym umieścimy naszą aplikację świadczącą usługi przez Internet.

Internetowy magazyn

Program magazynowy OnLine to narzędzie, w które wprowadzasz stany magazynowe firmy lub klientów. Przyjazny interfejs dostępny przez przeglądarkę internetową umożliwia zarządzanie produktami i dokumentami magazynowymi w prosty sposób, z dowolnego miejsca na świecie.

Ten internetowy program magazynowy działa w przeglądarkach internetowych, takich jak Chrome, FireFox, Opera, Internet Explorer czy Safari. Jest to oprogramowanie zaprojektowane specjalnie do pracy w magazynie i nie zawiera zbędnych funkcji handlowych, wystawiania faktur ani obsługi księgowości.

To doskonałe narzędzie dla firm logistycznych i klientów magazynu, które potrzebują wygodnego i efektywnego sposobu zarządzania magazynem online.

Picking list, czyli lista towarów do pobrania

Dokument wydania z magazynu, wystawiany przez system ERP, stanowi ogólną informację o pozycjach towarowych do wydania, związanych najczęściej ze sprzedażą lub produkcją. W magazynie wysokiego składowania potrzebna jest jedna lista szczegółowa, rozbijająca się na poszczególne pozycje, zwykle według miejsc składowania lub dodatkowych atrybutów, np. terminu przydatności. Specyfikacja poszczególnych sztuk ładunku do wydania może być drukowana z programu lub obsługiwana za pomocą terminala radiowego z systemem Windows Mobile (realizacja wydania na podstawie dokumentu magazynowego WZ). PICKING LIST, CZYLI LISTA TOWARÓW DO POBRANIA

Moduł kolektor

Moduł systemu WMS przeznaczony do pracy na przenośnych urządzeniach, znanych jako kolektory danych (terminale WiFi), umożliwiających wygodną obsługę magazynu. Komunikacja między systemem WMS a kolektorami odbywa się online poprzez sieć WiFi. Każde zdarzenie wykonane na kolektorze przenośnym jest natychmiast rejestrowane w systemie WMS, natomiast każde zlecenie z systemu magazynowego WMS automatycznie trafia do kolektora, eliminując konieczność podłączania urządzenia do komputera. Od roku 2014 oferujemy oprogramowanie na kolektory z systemem Android, a od 2016 zakończyliśmy rozwój aplikacji mobilnych na platformę Microsoft Windows CE/Windows Mobile.

Stan magazynowy na dzień

Opracowane rozwiązanie w programie magazynowym pozwala na wyświetlanie zestawień stanów magazynowych na dowolnie wybrany dzień. Program dynamicznie przelicza stany magazynowe i umożliwia użytkownikowi odtworzenie stanu na dowolny dzień wstecz. Standardowo użytkownik określa dokładność stanów na koniec wybranego dnia. Jednak można dostosować program tak, aby oznaczenie stanu magazynowego było określone z dokładnością do danego momentu, czyli godziny i minuty wybranego dnia. Dane można analizować zarówno w układzie ogólnym, jak i szczegółowym. Wskazane są numery partii znajdujących się w magazynie w określonym dniu wraz z wyceną zapasów magazynowych na podstawie dokumentów przyjęć do magazynu.

Zostaw nam wiadomość

Otrzymuj aktualizacje i ucz się od najlepszych

Więcej do odkrycia

Program WMS.net
Program WMS

Program WMS.net

Odkryj program WMS.net – zaawansowane rozwiązanie do zarządzania magazynem, które zwiększa wydajność i konkurencyjność Twojej firmy dzięki integracji systemów i funkcjom analitycznym. Program WMS.net to nowoczesne rozwiązanie w zarządzaniu magazynem.

Jakie znasz wady i zalety WMS?
System zarządzania magazynem

Jakie znasz wady i zalety WMS?

Czy wiesz, że WMS ma wady i zalety. System WMS jest złożonym systemem do zarządzania magazynami. Choć może on być korzystny dla wielu firm, istnieją też pewne wady i zalety,

Czy chcesz zwiększyć swój biznes?

napisz do nas i pozostań w kontakcie

Dowiedz się, jak pomogliśmy 100 najlepszym odnieść sukces.

Porozmawiajmy