Skanowanie numeru seryjnego

Skanowanie numeru seryjnego
Skanowanie numerów seryjnych to nieodłączna część współczesnej produkcji i przemysłu, która pomaga w zapewnieniu jakości produktów oraz w śledzeniu ich historii i pochodzenia. W świecie produkcji i przemysłu, śledzenie i identyfikacja urządzeń z unikalnym numerem seryjnym (SN - Serial Number) jest niezbędne. Te numery seryjne znajdują się w urządzeniach elektrycznych, elektronicznych lub mechanicznych. Aby to zrobić, wykorzystuje się systemy automatycznej identyfikacji, takie jak kody kreskowe lub kody QR.

Podziel się informacją

Skanowanie numerów seryjnych to nieodłączna część współczesnej produkcji i przemysłu, która pomaga w zapewnieniu jakości produktów oraz w śledzeniu ich historii i pochodzenia. W świecie produkcji i przemysłu, śledzenie i identyfikacja urządzeń z unikalnym numerem seryjnym (SN – Serial Number) jest niezbędne. Te numery seryjne znajdują się w urządzeniach elektrycznych, elektronicznych lub mechanicznych. Aby to zrobić, wykorzystuje się systemy automatycznej identyfikacji, takie jak kody kreskowe lub kody QR.

SKANOWANIE NUMERU SERYJNEGO.

Kod oznaczający numer seryjny można zapisać nie tylko w postaci jawnego tekstu, ale także zakodowane w postaci kodu kreskowego. Lub coraz częściej za pomocą kodów 2D np, kodu QR (QR Code). Skanowanie numeru seryjnego.

Tak oznaczone urządzenie można w łatwy i szybki sposób identyfikować towar wykorzystując skanery kodów. Wykonując prostą czynność skanowania numeru seryjnego magazynier w programie magazynowym wprowadza do bazy informację co przyjmuje do magazynu, a wydając towar skanuje kod z numerem seryjnym i program identyfikuje jaka pozycja jest wydawana.

Identyfikacja wydań urządzeń per klient pozwala weryfikować. Na przykład to, czy w przypadku zwrotu sprzętu jest zgodność urządzenia wydane ze zwracanym lub reklamowanym. Dotyczy to takich urządzeń jak dekodery, urządzenia sieciowe, telefony i inne urządzenia elektroniczne wydawane pracownikom lub klientom. Jak widać zastosowanie skanowania numerów seryjnych znajduje zastosowanie także dla wysokocennych urządzeń w oprogramowaniu obsługi reklamacji.

Skanowanie numeru seryjnego

Oprogramowanie zarządzające magazynem

Producent programów komputerowych oferuje oprogramowanie zarządzające magazynem, które może być zintegrowane z systemem ERP w zakresie kartotek magazynowych oraz dokumentów magazynowych. Program do zarządzania gospodarką magazynową znajdzie zastosowanie w każdej firmie, w której działa magazyn. WMS ma za zadanie usprawnić pracę każdego magazynu!

System WMS może także pomóc firmom w optymalizacji procesów magazynowych, takich jak składowanie, pakowanie i paletowanie. Może on także zapewnić zaawansowane funkcje, takie jak wirtualne skanowanie, które pozwalają pracownikom magazynu na szybsze i dokładniejsze skanowanie produktów. Dodatkowo system WMS może także ułatwić zarządzanie dostawcami, zapewniając informacje na temat stanu magazynowego dostawców i wspierając procesy zamówień.

System WMS prezentacja Android

Realizacja zamówienia za pomocą terminala radiowego polega na pobieraniu towaru zgodnie z dyspozycjami pojawiającymi się na wyświetlaczu skanera. Pracownik potwierdza pobranie towaru poprzez zeskanowanie kodu kreskowego lub adresu lokalizacji. Następnie na terminalu wyświetla się kolejne miejsce załadunku. Technologia świetlna wymaga zamontowania przy każdej lokalizacji lampki sygnalizacyjnej i wyświetlacza. System WMS prezentacja oprogramowania wykonywana jest za pomocą strony Internetowej oraz zainstalowanej aplikacji na skanerach Android.

Androidowa aplikacja magazynowa pozwala pracownikom magazynu na pełne wykorzystanie systemu zarządzania magazynami (WMS). Umożliwia ona skanowanie kodów kreskowych, wykonywanie zaawansowanych zapytań, przypisywanie zasobów do określonych obszarów magazynu, określanie stanów zapasów oraz monitorowanie transfery towarów. Aplikacja ma również interfejs użytkownika, w którym zawarta jest wielojęzyczna instrukcja. Co pozwala pracownikom magazynu na skuteczne stosowanie systemu WMS. Aplikacja magazynowa również oferuje dostęp do raportów, które pomagają w dostarczaniu informacji o efektywności pracy w magazynie.

System Android do magazynu

Android to system operacyjny oparty na jądrze Linux, który jest przeznaczony dla urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety. W ostatnich latach coraz częściej wykorzystywany jest również w magazynach, jako system zarządzania magazynem.

Pozycje dokumentu dodawać można poprzez skanowanie kolejnych kodów asortymentowych. Moduł Android jest w pełni kompatybilny z platformą webową, dlatego możliwy jest podgląd stanów magazynowych na bieżąco.

Zostaw nam wiadomość

Otrzymuj aktualizacje i ucz się od najlepszych

Więcej do odkrycia

Program WMS.net
Program WMS

Program WMS.net

Odkryj program WMS.net – zaawansowane rozwiązanie do zarządzania magazynem, które zwiększa wydajność i konkurencyjność Twojej firmy dzięki integracji systemów i funkcjom analitycznym. Program WMS.net to nowoczesne rozwiązanie w zarządzaniu magazynem.

Jakie znasz wady i zalety WMS?
System zarządzania magazynem

Jakie znasz wady i zalety WMS?

Czy wiesz, że WMS ma wady i zalety. System WMS jest złożonym systemem do zarządzania magazynami. Choć może on być korzystny dla wielu firm, istnieją też pewne wady i zalety,

Czy chcesz zwiększyć swój biznes?

napisz do nas i pozostań w kontakcie

Dowiedz się, jak pomogliśmy 100 najlepszym odnieść sukces.

Porozmawiajmy