Nowe wersje systemów raportujących oznaczają możliwość wyświetlania obrazu raportów podzielonych na strony na ekranie komputera stacjonarnego i tabletu. Usługi Reporting Services są powiązane z „tradycyjnymi” raportami podzielonymi na strony, idealnymi do dokumentów o stałym układzie zoptymalizowanych do drukowania, takich jak pliki PDF i Word.
Dlaczego aplikacje do raportowania?
Aplikacje do raportowania, czyli Nowe wersje systemów raportujących oznaczają możliwość wyświetlania obrazu raportów podzielonych na strony na ekranie komputera stacjonarnego i tabletu. Usługi Reporting Services są powiązane z „tradycyjnymi” raportami podzielonymi na strony, idealnymi do dokumentów o stałym układzie zoptymalizowanych do drukowania, takich jak pliki PDF i Word.
To podstawowe obciążenie BI nadal istnieje, więc zmodernizowaliśmy je. Teraz możesz tworzyć nowocześnie wyglądające raporty z zaktualizowanymi nowymi funkcjami, korzystając z narzędzia Report Builder lub Report Designer w #SQL Server Data Tools (SSDT).
Reporting Services
Microsoft Reporting Services to zestaw narzędzi wspomagający managerów w szybkim dostępie do informacji, będący częścią składową platformy bazodanowej Microsoft SQL Server, wykorzystywanej przez specjalistów Business Intelligence w trakcie wdrożeń systemów BI.
SQL Report Builder
SQL Report Builder oferuje metodę tworzenia raportów za pomocą wykorzystania środowiska Data Tools. Zaawansowani analitycy mogą obsłużyć bardziej skomplikowane mechanizmy nawigacji i filtrowania raportów, specyficzne dla danego obszaru raportowego oraz odpowiednio przygotować raporty przed ich publikacją w środowisku produkcyjnym.
Raporty Ad Hoc. Aplikacja Report Builder została zaprojektowana z myślą o mniej zaawansowanych użytkownikach biznesowych, dlatego interfejs programu jest prosty i przypomina aplikacje pakietu MS Offcie 2007. Raporty przygotowywane w trybie Ad Hoc służą zazwyczaj do znalezienia szybkiej odpowiedzi na precyzyjne pytania, za pomocą report Builder dane te nie tylko możemy szybko odszukać, ale zaprezentować wyniki w ładnej formie graficznej, wydrukować oraz zapisać wyniki raportu do wielu różnych formatów np. Excel XLS, Word DOC, Acrobat PDF.
Microsoft SQL Reporting Services
Po zainstalowaniu serwera Microsoft SQL Reporting Services pierwszą czynnością jest nadanie sobie uprawnień administracyjnych. Adres dostępowy serwera można sprawdzić w: Reporting Services Configuration Manager > Report Manager URL (np. http://nazwaserwera/Reports). Adres serwera raportowego trzeba wkleić w przeglądarce Internet Explorer uruchamianej w trybie administracyjnym, a następnie nadać sobie uprawnienia administracyjne.
Do grupowego publikowania raportów można wykorzystać dedykowaną aplikację SoftwareStudio automatyzująca proces aktualizacji szablonów raportów. Raport może posiadać wiele właściwości, których konfiguracja decyduje o sposobie wykonania i wyświetlenia raportu np. zmienić źródło danych, aby raport korzystał z produkcyjnego serwera bazodanowego zamiast testowego.
Administrowanie raportami. Pracownicy zarządzający technicznym środowiskiem platformy raportowania decydują KTO może publikować i udostępniać raporty. W tym celu administrator musi odpowiednio skonfigurować serwer raportów. Do obowiązków administratora nie musi należeć publikowanie raportów, gdyż sam proces jest stosunkowo prosty i może być wykonywany przez twórców raportów.
Serwer raportów usługi Power BI
Począwszy od wersji 2002, należy zintegrować Serwer raportów usługi Power BI z Configuration Manager raportowaniem. Ta integracja zapewnia nowoczesne wizualizacje i lepszą wydajność. Dodaje obsługę konsoli Power BI raporty podobne do tego, co już istnieje, z SQL Server Reporting Services. Serwer raportów usługi Power BI to lokalny serwer raportów z portalem sieci Web, w którym są wyświetlane raporty i zarządzanie nimi. Obejmuje ona narzędzia do tworzenia raportów Power BI, raportów z podziałem na strony, raportów dla urządzeń przenośnych i wskaźników KPI.
Projektowanie raportu. Report Builder pozwala tworzyć raporty w formie tabeli w celu prezentacji danych opartych na kolumnach, raporty w formie macierzy (podobne do raportów w formie tabeli krzyżowej lub przestawnej) w celu prezentacji podsumowanych danych, raporty w formie wykresu w celu prezentacji danych graficznych oraz raporty w układzie dowolnym w celu prezentacji wszelkich innych danych. W raportach można osadzać inne raporty i wykresy, a także listy, grafiki i formanty używane przez dynamiczne aplikacje sieci Web.
#Android #aplikacja magazynowa #Aplikacje Internetowe Poznań #Aplikacje na zamówienie #Awizacja dostaw #Dedykowane aplikacje internetowe #Kolektor Android #Logistyka #Magazynowanie palet #magazynowy system informatyczny #oprogramowanie #Oprogramowanie na zlecenie #oprogramowanie WMS #Outsourcing IT #Poznań #producent oprogramowania #Program do obsługi magazynu #program do prowadzenia magazynu #program magazynowy #program magazynowy demo #Program WMS #software #software house #Software house Poznań #SoftwareStudio #System do awizacji #System do reklamacji #system magazynowy #system WMS #System WMS dokumenty magazynowe #System WMS fefo #System WMS fifo #Systemy informatyczne w magazynie #Tworzenie aplikacji mobilnych Poznań #Usługi IT #Warehouse Management System #Warszawa #WMS #WMS Android #WMS system #Wrocław #Wydania z magazynu #YMS #Zarządzanie magazynem #Zarządzanie oknami czasowymi