Okienka czasowe, czyli system zarządzania awizacjami. Wymierne efekty optymalizacji kosztów transportów uzyskuje się poprzez właściwe zaplanowanie kolejności obsługi zleceń transportowych. Ważne jest powiązanie zleceń z możliwościami i pracą magazynu. Problemem do rozwiązania jest trasowanie pojazdów i definiowanie okien czasowych. W przypadku „miękkich” okien czasowych dopuszczalny jest rozładunek po zakończeniu rezerwowanego czasu.
Definiowanie okien czasowych w magazynie to kluczowy element zarządzania logistyką.
To narzędzie pomaga w organizacji pracy magazynu. Przede wszystkim pozwala na efektywne zarządzanie czasem. Co więcej, zapewnia płynność w rozładunku dostaw towarów. Dzięki temu, pracownicy magazynu nie tracą czasu na oczekiwanie. W rezultacie, cały proces logistyczny staje się bardziej efektywny.
Zastosowanie okien czasowych również wpływa na partnerów biznesowych. Dostawcy mają pewność, że ich ładunek zostanie rozładowany w wyznaczonym czasie. To buduje zaufanie i pozytywne relacje. Równocześnie, zarządzanie magazynem staje się prostsze i bardziej przewidywalne.
Narzędzia takie jak Studio WMS.net mogą znacząco ułatwić to zadanie. System automatyzuje procesy i dostarcza narzędzi do precyzyjnego planowania. Dlatego warto zainwestować w rozwiązania, które przyspieszą i usprawnią zarządzanie oknami czasowymi. Ostatecznie, właściwe definiowanie okien czasowych to inwestycja w wydajność i zadowolenie zarówno pracowników, jak i partnerów biznesowych.
W takich wypadkach coraz częściej jednak stosuje się kary umowne. Jest to dopuszczalne, jeżeli winę za opóźnienie ponosi przewoźnik. Aplikacja do awizacji musi jednak uwzględniać także możliwości dostępności bram, ramp czy doków magazynowych. Opóźnienia mogą także wynikać z niewłaściwej obsługi samego magazynu.
Rezerwacja doków magazynowych
Wymierne efekty optymalizacji kosztów transportów uzyskuje się poprzez właściwe zaplanowanie kolejności obsługi zleceń transportowych. Ważne jest powiązanie zleceń z możliwościami i pracą magazynu. Problemem do rozwiązania jest trasowanie pojazdów z oknami czasowymi. W przypadku „miękkich” okien czasowych dopuszczalny jest rozładunek po zakończeniu rezerwowanego czasu.
W takich wypadkach coraz częściej jednak stosuje się kary umowne. Jest to dopuszczalne, jeżeli winę za opóźnienie ponosi przewoźnik. Aplikacja do awizacji musi jednak uwzględniać także możliwości dostępności bram, ramp czy doków magazynowych. Opóźnienia mogą także wynikać z niewłaściwej obsługi samego magazynu. Dlatego tak ważne jest dobre definiowanie okien czasowych.

Sposoby powiadamiania magazynu o transportach
Istnieje wiele sposobów powiadamiania magazynu o transportach. Oto kilka przykładów:
- Zgłoszenie transportu telefonicznie lub mailowo: Możliwe jest zgłoszenie transportu bezpośrednio do magazynu za pośrednictwem telefonu lub poczty elektronicznej. Może to być szczególnie przydatne w przypadku nagłych lub nieplanowanych transportów.
- Elektroniczny formularz zgłoszeniowy: Możliwe jest utworzenie elektronicznego formularza zgłoszeniowego, który przewoźnik będzie mógł wypełnić i wysłać do magazynu, aby zgłosić transport.
- Integracja z systemami informatycznymi: Możliwe jest również zintegrowanie systemu informatycznego magazynu z systemami informatycznymi przewoźników, co umożliwi automatyczne przesyłanie informacji o transportach do magazynu.
- Powiadomienia SMS lub push. Możliwe jest również skonfigurowanie powiadomień SMS lub push, które będą wysyłane do pracowników magazynu w momencie, gdy transport zostanie zgłoszony.
Ważne, aby wybrać sposób powiadamiania, który będzie najlepiej dostosowany do potrzeb i możliwości danego magazynu oraz uwzględniający specyfikę branży i rodzaj transportu.
SoftwareStudio YMS
Aplikacja Studio VSS.net rewolucjonizuje zarządzanie czasem w logistyce magazynowej. Pierwszym krokiem jest automatyczne obliczenie czasu obsługi auta. To odbywa się na podstawie ilości i rodzaju dostarczanego towaru. Dzięki temu nie tracimy czasu na ręczne rezerwowanie okien czasowych.
Następnie, pracownicy ochrony mają dostęp do wszystkich awizacji. W efekcie, mogą szybko i łatwo weryfikować auta na bramie. Na ekranie pojawia się lista awizacji na dany dzień. Dzięki temu ochrona może potwierdzić wjazd i wyjazd samochodu bez zbędnych komplikacji.
Dodatkowo, aplikacja daje możliwość wystawienia przepustek. Mogą być one zarówno tradycyjne, czyli w formie wydruku, jak i elektroniczne. Elektroniczna przepustka współpracuje z różnymi technologiami. Można tu użyć czytników zbliżeniowych RFID, takich jak tagi i karty.
Alternatywnie, aplikacja oferuje korzystanie ze skanera kodów kreskowych i QR code. W tym przypadku, przepustka jest wysyłana prosto na telefon kierowcy.
W skrócie, Studio VSS.net to kompleksowe rozwiązanie, które sprawia, że zarządzanie czasem i bezpieczeństwem w magazynie jest prostsze i efektywniejsze.
Jak za pomocą aplikacji do awizacji powiadomić magazyn o planowanych transportach?
Istnieje wiele sposobów powiadamiania magazynu o transportach. Oto kilka przykładów:
- Zgłoszenie transportu telefonicznie lub mailowo: Możliwe jest zgłoszenie transportu bezpośrednio do magazynu za pośrednictwem telefonu lub poczty elektronicznej. Może to być szczególnie przydatne w przypadku nagłych lub nieplanowanych transportów.
- Elektroniczny formularz zgłoszeniowy: Możliwe jest utworzenie elektronicznego formularza zgłoszeniowego, który przewoźnik będzie mógł wypełnić i wysłać do magazynu, aby zgłosić transport.
- Integracja z systemami informatycznymi: Możliwe jest również zintegrowanie systemu informatycznego magazynu z systemami informatycznymi przewoźników, co umożliwi automatyczne przesyłanie informacji o transportach do magazynu.
- Powiadomienia SMS lub push: Możliwe jest również skonfigurowanie powiadomień SMS lub push, które będą wysyłane do pracowników magazynu w momencie, gdy transport zostanie zgłoszony.
Ważne, aby wybrać sposób powiadamiania, który będzie najlepiej dostosowany do potrzeb i możliwości danego magazynu oraz uwzględniający specyfikę branży i rodzaj transportu.
Okienka czasowe, czyli system zarządzania awizacjami.
Awizowanie dostawy
Planowanie dostaw to jedno z istotniejszych zadań magazynu. Opóźnienia dostaw generują straty i negatywnie wpływają na relacje z klientami. To właśnie kontrola dostaw, śledzenie czasu transportu, monitorowanie przewoźników są kluczowe. Wpływają na wydajność magazynu, terminowość dostaw, jak również od nich zależą przestoje, straty i opóźnienia. Wszystkie te procesy można obsługiwać poprzez oprogramowanie Awizacje VSS.net od SoftwareStudio. System zapewnia pełną kontrolę nad awizacją dostaw, a także transportem – kierowca potwierdza awizację przez oprogramowanie za pomocą tableta, czy smartfona. To pozwala dostawcy reagować na wszelkie utrudnienia i minimalizować ryzyko problemów z awizacjami dostaw.
WMS awizowanie
Okno czasowe załadunku to przedział czasowy, w którym nadawca powinien dokonać załadunku i wydania przesyłki do przewozu. Operowanie takimi pojęciami jest wygodne szczególnie gdy mamy do czynienia z magazynem WMS i awizowanie jest jego elementem. Rezerwacja okna czasowego w magazynie WMS oznacza punktualny załadunek lub rozładunek. W konsekwencji mamy więcej czasu przeznaczonego na transport. W efekcie końcowym, przewoźnik tym samym taborem może więcej zrealizować zleceń.
Aplikacja do awizacji
Wymierne efekty optymalizacji kosztów transportów uzyskuje się poprzez właściwe zaplanowanie kolejności obsługi zleceń transportowych. Ważne jest powiązanie zleceń z możliwościami i pracą magazynu. Problemem do rozwiązania jest trasowanie pojazdów z oknami czasowymi. W przypadku „miękkich” okien czasowych dopuszczalny jest rozładunek po zakończeniu rezerwowanego czasu. W takich wypadkach coraz częściej jednak stosuje się kary umowne. Jest to dopuszczalne, jeżeli winę za opóźnienie ponosi przewoźnik. Aplikacja do awizacji musi jednak uwzględniać także możliwości dostępności bram, ramp czy doków magazynowych. Opóźnienia mogą także wynikać z niewłaściwej obsługi samego magazynu.
Aplikacja awizacyjna
Aplikacja awizacyjna może być zintegrowana z systemem monitorowania aut. Wykorzystujemy tutaj nawigację samochodów. Pojazd monitorowany jest przez każdego przewoźnika. Dane o bieżącej lokalizacji mogą być okresowo np. co 15 minut przekazywane do platformowy awizacyjnej. Jeżeli położenie auta uniemożliwia dotarcie na zaplanowany czas, wówczas system może automatycznie powiadamiać o tym fakcie wszystkie zainteresowane strony. Wysyłane są komunikaty e-mail, SMS. Informacja o statusie wyświetlana jest na monitorach w magazynie i logistyce. W takim wypadku aplikacja awizacyjna spełnia dodatkową rolę monitorującą, szczególnie pożądaną w magazynach firm produkcyjnych działających na zasadzie JiT (just in time).
Okienka czasowe
Okienka czasowe zyskują na popularności dzięki możliwości usprawnienia zarządzania łańcuchem dostaw. Zarządzanie okienkami czasowymi polega na określaniu ram czasowych dla konkretnego zlecenia. Dzięki oprogramowaniu awizacyjnemu można je określać ręcznie lub system samoistnie wygeneruje długość przebiegu transferu, który zależy od typu pojazdu czy ilości załadowanych palet. System Studio Awizacje VSS.net pozwala na kontrolę okienek czasowych w czasie rzeczywistym, a dzięki obsłudze internetowej, pozwala na rezerwację wolnego terminu niezależnie od aktualnego miejsca pobytu. Wystarczy jedynie dostęp do internetu. Oprogramowanie zaproponowane przez SoftwareStudio oferuje kalendarze z możliwością kontrolowania okien czasowych.
Platforma do awizacji
Nowoczesna platforma do awizacji powinna spełniać wszystkie najważniejsze wymagania firm magazynowych oraz logistycznych. Dlatego SoftwareStudio stworzyło system awizacyjny, który bezpiecznie przechowuje dane, a zarazem został zaprojektowany z wykorzystanych najnowocześniejszych i stabilnych technologii. Awizacje.net to oprogramowanie, które umożliwia planowanie transportów i czasu potrzebnego na rozładunek oraz załadunek towaru z uwzględnieniem danych dotyczących ilości asortymentu, jego rodzaju oraz typu transportu. Umożliwia także komunikację między kierowcą, a magazynem.
Dock Management
Dzięki wdrożeniu systemu VSS.net firma otrzymuje system pozwalający na zarządzanie strategicznymi miejscami związanymi z dostawą i odbiorem towaru. Aby zapewnić spójność wszystkich użytkowników magazynów, aplikację do rezerwacji Dock`ów magazynowych przygotowaliśmy w oparciu o uniwersalne, intuicyjne i łatwe w obsłudze zarządzanie harmonogramem. W procesie zarządzania towarem, transport, magazynowanie, jak i załadunek, stanowią ważny czynnik kosztotwórczy. Pomiędzy wjazdem, rejestracją, kontrolą dostępu i wyjazdem z terenu zakładu, na kierowcę czeka wiele miejsc, w których musi odbyć się weryfikacja pojazdu i ładunku. Praca w systemie elektronicznego kalendarza zapewnia zarządzanie dostępem do ramp i doków magazynowych (Dock Management).
Więcej na ten temat:
- Zarządzanie oknami czasowymi
Nie jest tajemnicą, że zadowolenie klientów ma kluczowe znaczenie dla sukcesu każdej firmy. Na dzisiejszym konkurencyjnym... - Co to jest awizacja w transporcie?
Awizacja w transporcie. Ponieważ świat biznesu staje się coraz szybszy, potrzeba zarządzania harmonogramami dostaw magazynowych nigdy... - Planowanie transportów online
Poprawa skali czasu dostaw do magazynu może być wyzwaniem, ale należy pamiętać, że nawet niewielkie usprawnienia... - System do zarządzania dostawami online
Inteligentna rezerwacja została opracowana z myślą o użytkownikach magazynu, ochrony obiektu i logistykach. Nie zapomnieliśmy o...