Zarządzanie oknami czasowymi

Zarządzanie Oknami Czasowymi VSS.net przynosi korzyści wszystkim operatorom łańcucha logistycznego. Dotyczy to magazynów, ochrony obiektów oraz przewoźników. Wykorzystanie oprogramowania awizacyjnego wpływa na czasy oczekiwania, jednocześnie obniża koszty operacyjne. Pozytywnie wpływa także na zarządzanie zasobami ludzkimi w magazynie.
Zarządzanie oknami czasowymi

Awizacja okna czasowego, czyli zarządzanie oknami czasowymi. Punktualny załadunek lub rozładunek. Odjazd bez opóźnień. Zarządzanie Oknami Czasowymi VSS.net przynosi korzyści wszystkim operatorom łańcucha logistycznego. Dotyczy to magazynów, ochrony obiektów oraz przewoźników. Wykorzystanie oprogramowania awizacyjnego wpływa na czasy oczekiwania, jednocześnie obniża koszty operacyjne. Pozytywnie wpływa także na zarządzanie zasobami ludzkimi w magazynie.

Czas realizacji zleceń jest jednym z najważniejszych kryteriów oceny i wyboru dostawców. Dotyczy to zarówno klientów biznesowych jak i indywidualnych. Dlatego konieczne jest minimalizowanie opóźnień występujących w łańcuchu dostaw. Obszarem optymalizacji czasu jest styk transportu i magazynów. A tu potrzebne są programy do awizacji dostaw.

Transport

Przewoźnicy korzystają z aplikacji VSS.net do rezerwacji okien czasowych przez Internet. Te rezerwacje obejmują załadunek i rozładunek. System awizacyjny VSS.net to elektroniczny kalendarz, który zawiera harmonogramy transportu do zakładów i magazynów. Kalendarz ten jest dostępny online przez Internet, gdzie użytkownicy mogą zobaczyć dostępne i zarezerwowane okna czasowe.

Partnerzy logistyczni mają możliwość samodzielnej rezerwacji okien czasowych zarówno podczas załadunku, jak i rozładunku swoich pojazdów.

Przewoźnicy rezerwują dostępne okna czasowe na rozładunek, a następnie przypisywana jest im rezerwacja. W dniu przyjazdu na teren zakładu, kierowca przekazuje numer rezerwacji pracownikowi na bramie wjazdowej. Pracownik ten sprawdza w systemie, jakie zamówienia są przypisane do ciężarówki i która rampa jest dla niej przeznaczona.

Zarządzanie oknami czasowymi

Magazyn

Praca z elektronicznym kalendarzem przyspiesza procesy podczas wysyłki i odbioru towarów. Kierowcy mogą kontynuować jazdę bez straty czasu, co zwiększa efektywność dostawy. Zarządzanie oknami czasowymi pomaga zwiększyć możliwości załadunku i zmniejszyć natężenie ruchu w okolicy zakładu.

Terminy rezerwowane w programie i potwierdzone przez magazyn mogą być przekazywane kierowcom lub firmie transportowej za pomocą wiadomości e-mail lub SMS.

Czy powinienem rezerwować doki pod konkretne transporty?

Rezerwacja doków magazynowych daje również możliwość monitorowania i optymalizacji przepływów magazynowych poprzez wykorzystanie odpowiednich narzędzi analitycznych. W ten sposób można dostosować czasy transportu do rzeczywistych potrzeb i skracać czas dostawy poprzez planowanie zgodnie z zapotrzebowaniem.

Rezerwacja doków magazynowych jest również istotna dla zapewnienia bezpieczeństwa. Zasoby zawsze są zamknięte i zabezpieczone przed niepowołanym dostępem, co zapewnia ochronę towaru. Umożliwia to również lepsze zarządzanie zapasami i optymalizację magazynowania.

Ostatecznie, rezerwowanie doków pod konkretne dostawy i transporty ma wiele korzyści dla prowadzonej działalności. Przyczynia się do oszczędności, pozwala zaktualizować magazyny i zwiększa wydajność w całym łańcuchu dostaw. Oprócz tego, zapewniają również bezpieczeństwo i bezpieczne przechowywanie towarów. Wszystkie te korzyści sprawiają, że rezerwacja doków magazynowych jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania nowoczesnego środowiska biznesowego.

Doki przeładunkowe

Zarządzanie oknami czasowymi w dokach przeładunkowych jest kluczowe. Dlatego używa się specjalistycznego oprogramowania. Takie programy nazywamy Dock Scheduling. Są one popularne w magazynach i centrach logistycznych. W tych miejscach często mamy do czynienia z dużym natężeniem transportu. Tu przeważnie pracują spedytorzy i przewoźnicy z firm zewnętrznych.

Ważne jest, że tego typu oprogramowanie jest intuicyjne. Działa ono w oparciu o technologię webową. Dlatego przedsiębiorstwa transportowe i spedycyjne chętnie je wykorzystują. One właśnie realizują dostawy do magazynów. W programie można łatwo zarezerwować okno czasowe. Dodatkowo można monitorować, które okna są jeszcze dostępne. W ten sposób zarządzanie załadunkami i rozładunkami staje się znacznie prostsze i bardziej efektywne.

Okna czasowe

Okna czasowe w systemie awizacyjnym pozwalają na tworzenie i kierowanie harmonogramem rozładunków i załadunków w magazynach. Za pomocą okien czasowych zarządza się transportami, koordynuje prace magazynu i pozwala uniknąć występowania tzw. „wąskich gardeł”.

Awizacja transportu

Dla magazynu ważne jest aby przedsiębiorstwo produkcyjne działało bez najmniejszych niepotrzebnych przestojów i kolejek. Dlatego aby nie było niepotrzebnych strat wynikających ze złej organizacji dostaw, czasu i pracy spedytorów potrzebne jest systemowe oprogramowanie. Przykładowo program do awizacji dostaw VSS.net firmy SoftwareStudio. Dzięki autorskiemu, profesjonalnie opracowanemu oprogramowaniu, można łatwo, szybko oraz precyzyjnie umówić termin dostawy towarów do magazynów. Program dostępny jest online przez Internet.

Obsługa za pomocą przeglądarki internetowej lub telefon z systemem Android nie sprawiają nikomu problemów. Oprogramowanie jest nie tylko intuicyjne, dobrze przemyślane, ale dostępne nie tylko w wersji polskiej. Kierowcy z innych krajów mogą korzystać z interfejsu dowolnie opracowanego słownika np. wersja angielska, niemiecka, francuska czy rosyjska. Dzięki temu jest pewność że dostawa odbędzie się naprawdę sprawnie i bez zbędnego często wielogodzinnego czekania w długich kolejkach.

System zarządzania awizacjami

Zarządzanie awizacjami za pomocą platformy StudioSystem pozwala na rejestrowanie wizyt, kontrolowanie ich celu, czasu oraz przebiegu na terenie zakładu przemysłowego. Awizacja dostaw umożliwia logowanie się dostawców lub przewoźników za pomocą przeglądarki internetowej (przez www) i rezerwację wolnego terminu w wybranym doku magazynu poprzez system awizacyjny.

Awizacje transportu

Rozładunki i załadunki towarów najlepiej jest planować i kontrolować poprzez profesjonalne oprogramowanie do awizacji transportu. System Awizacje VSS.net od SoftwareStudio pozwala na wykonywanie różnorodnych operacji, takich jak: wybranie pojazdu, dodanie nowej awizacji, identyfikacji awizacji, rejestrowanie wizyt w magazynie i harmonogramowanie ich oraz innych. Dostęp do oprogramowania jest dostępny z każdego urządzenia, które posiada przeglądarkę internetową. Po zalogowaniu można zarządzać awizacjami transportu na bieżąco.