YMS system

Oprogramowanie YMS system zarządzania magazynem, który pomaga w organizacji pracy na dworze. Pozwala na śledzenie towarów, zarządzanie pracownikami, awizowanie dostaw.
YMS system

Planowanie dostaw (YMS system) to jedno z istotniejszych zadań magazynu. Opóźnienia dostaw generują straty i negatywnie wpływają na relacje z klientami. To właśnie kontrola dostaw, śledzenie czasu transportu, monitorowanie przewoźników są kluczowe. Wpływają na wydajność magazynu, terminowość dostaw, jak również od nich zależą przestoje, straty i opóźnienia.

YMS system

Wszystkie te procesy można obsługiwać poprzez oprogramowanie Awizacje VSS.net od SoftwareStudio. System zapewnia pełną kontrolę nad awizacją dostaw, a także transportem – kierowca potwierdza awizację przez oprogramowanie za pomocą tableta, czy smartfona. To pozwala dostawcy reagować na wszelkie utrudnienia i minimalizować ryzyko problemów z awizacjami dostaw. YMS system jest oprogramowaniem będącym dobrym wyborem.

To wszystko ma wpływ na wydajność pracy. Znacznie się ona zwiększa. Ponadto pracownicy są lepiej zorganizowani. Nie ma marnowania czasu. Zarówno dostawcy, jak i odbiorcy są zadowoleni z płynności procesów. Dlatego też YMS jest idealnym rozwiązaniem dla dużych centrów logistycznych.

Narzędzia jak Studio VSS.net mogą dodatkowo usprawnić proces. Zawierają one funkcje do śledzenia i dokumentowania każdego ruchu pojazdów. Dzięki temu zarządzanie podwórzem staje się jeszcze bardziej efektywne. Ostatecznie, zastosowanie YMS w centrum logistycznym to krok w stronę automatyzacji i efektywności.

YMS system

Program do awizacji transportu

Program do awizacji transportu wdrażany przez przedsiębiorstwa zapewnienia lepszą obsługę kontrahentów i firm transportowych oraz przyczynia się do ograniczania wąskich gardeł związanych z rozładunkiem i załadunkiem towarów. Podstawowe funkcjonalności oprogramowania system awizacji dostaw:

 • prowadzenie rejestru awizacji dostaw/rozładunków;
 • graficzna interpretacja w kalendarzu;
 • awizacje cykliczne, jednorazowe;
 • definiowanie miejsc załadunków i rozładunków (doków);
 • podział czasu na okna czasowe w określonych przedziałach np. co 20 minut;
 • powiązanie awizacji z innymi dokumentami systemu magazynowego;
 • wysłanie potwierdzenia awizacji przez e-mail lub SMS.
 • PROGRAM DO AWIZACJI TRANSPORTU

Awizacje dostaw

„Program Awizacje Dostaw – dzięki monitorowaniu przepływu informacji na temat planowanych i realizowanych operacji – umożliwia sprawne harmonogramowanie wizyt magazynowych oraz kompleksowe zarządzanie logistyką na terenie zakładu. Planowanie wizyt pomaga również optymalnie wykorzystywać posiadane zasoby zarówno ludzkie (personel), jak i infrastrukturalne (magazyny, bramy, rampy), a więc unikać kosztownych przestojów.”

Awizacje transportu

Nie da się zapewnić sprawnej gospodarki magazynowej bez odpowiedniego systemu awizacji dostaw. Awizacja dostaw w przedsiębiorstwie produkcyjnym pozwala lepiej zaplanować pracę magazynów i magazynierów. Za pomocą programu VSS.net (YMS system) kierowca może umówić się na najlepszy termin odbioru, by potem nie było potrzeby czekania w długich kolejkach przed bramą zakładu. Dlatego wdrażanie systemu YMS jest uważane za najlepszy wybór dla firm produkcyjnych, które faktycznie chcą funkcjonować na najwyższym poziomie i mieć jak najlepsze wyniki.

Program dla ochrony obiektu, awizacja dostaw program

Kontrola dostaw, ciężarówek i prowadzenie ewidencji transportów są ważnymi elementami bezpieczeństwa magazynu. Ochrona magazynu może wykonywać te czynności, aby zapewnić, że wszystkie dostawy są bezpieczne i wygodne, a także, aby upewnić się, że wszelkie przepisy są przestrzegane. Dzięki temu magazyn będzie bezpieczny, a wszystkie dostawy i ciężarówki będą zgodne z przepisami.

Ochrona magazynu może kontrolować dostawy i ciężarówki poprzez wykorzystanie różnych narzędzi i technologii, takich jak:

 1. Kontrola dostępu: ochrona magazynu może zapewnić kontrolę dostępu do magazynu poprzez stosowanie różnego rodzaju zabezpieczeń, takich jak karty dostępu, czytniki linii papilarnych lub kodów QR.
 2. Kontrola ruchu: ochrona magazynu może również kontrolować ruch samochodów dostawczych i ciężarówek poprzez wykorzystanie kamer monitoringu lub pracowników, którzy będą odpowiedzialni za sprawny przepływ tych pojazdów.
 3. Rejestracja transportów: ochrona magazynu może prowadzić ewidencję transportów poprzez rejestrację przyjazdów i wyjazdów samochodów dostawczych i ciężarówek. Może to odbywać się za pomocą kart dostępu, elektronicznych systemów rejestracji lub ręcznego zapisywania danych.
 4. Współpraca z dostawcami: ochrona magazynu może prowadzić bliską współpracę z dostawcami i ustalać z nimi zasady dotyczące dostaw do magazynu oraz korzystania z doków magazynowych i parkingów.
 5. W magazynach często stosuje się systemy informatyczne. Są to systemy do zarządzania magazynem i aplikacje mobilne. Pomagają one w automatyzacji procesów magazynowych i ułatwiają zarządzanie dostawami oraz transportem.

Awizacja dostaw za pomocą programu YMS jest rozwiązaniem, które cieszy się coraz większym uznaniem wśród firm produkcyjnych i logistycznych. Dzięki oprogramowaniu można w miarę dokładnie określić szacowany czas dostawy towaru do magazynu. Ponadto można w szybki sposób sprawdzić, jaki jest optymalny wolny termin, by można było unikać niepotrzebnego czekania, stania w długich i męczących kolejkach. Oczekiwania na załadunek lub rozładunek z reguły generuje duże koszty nie mówiąc o niecierpliwości kierowców i przewoźników. Dlatego dokładne sprawdzenie czasu, kiedy można dostarczyć towar do magazynu, zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę firm transportowych.

Awizacja transportu

Dla magazynu ważne jest aby przedsiębiorstwo produkcyjne działało bez najmniejszych niepotrzebnych przestojów i kolejek. Dlatego aby nie było niepotrzebnych strat wynikających ze złej organizacji dostaw, czasu i pracy spedytorów potrzebne jest systemowe oprogramowanie. Przykładowo program do awizacji dostaw VSS.net (YMS system) firmy SoftwareStudio. Dzięki autorskiemu, profesjonalnie opracowanemu oprogramowaniu, można łatwo, szybko oraz precyzyjnie umówić termin dostawy towarów do magazynów. Program dostępny jest online przez Internet.

Obsługa za pomocą przeglądarki internetowej lub telefon z systemem Android nie sprawiają nikomu problemów. Oprogramowanie jest nie tylko intuicyjne, dobrze przemyślane, ale dostępne nie tylko w wersji polskiej. Kierowcy z innych krajów mogą korzystać z interfejsu dowolnie opracowanego słownika np. wersja angielska, niemiecka, francuska czy rosyjska. Dzięki temu jest pewność że dostawa odbędzie się naprawdę sprawnie i bez zbędnego często wielogodzinnego czekania w długich kolejkach.

Zarządzanie oknami czasowymi

Sprawne zarządzanie awizacjami poprzez ustalanie wizyt oraz ich przebiegu. Planowanie i kontrolowanie celów oraz przebiegu dostaw i transportu.

Kontrola dostaw to ważne zadanie, które zapewnia bezpieczne i pewne dostawy. Ochrona magazynu przeprowadza kontrolę dostaw, dokładnie sprawdzając dostarczany towar. Dodatkowo, upewniają się, że towar jest właściwie oznakowany i że wszystkie potrzebne informacje są dostępne. Celem tych działań jest zapewnienie zgodności dostaw z zamówieniem oraz bezpieczeństwa przed niebezpiecznymi substancjami.

Oprogramowanie Awizacja Transportów

W programie StudioSystem dostępna jest funkcjonalność umożliwiająca awizację dostaw do magazynu wraz z ewidencją rezerwacji ramp w magazynie powiązanych z transportem (dostawy i wysyłki) oraz tworzenie harmonogramów dla magazynu i rampy załadunkowej. Moduł programu Awizacja Transportu umożliwia nam dopisanie nowego awizo oraz zawiera rejestry awiza w buforze i awiza zatwierdzone.

System awizacji

Oprogramowanie do awizacji rejestruje wizyty na terenie zakładu produkcyjnego, kontroluje ich przebieg i czas, a także koordynuje dostęp do zasobów. Pozwala również na monitorowanie przewoźników. Program okazuje się niezbędny w zakładzie produkcyjnym o dużym natężeniu ilości operacji związanymi z dostawami i odbiorami towarów.

Kontrola ciężarówek ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa magazynu. Ochrona magazynu ocenia stan ciężarówek i zapewnia, że są one odpowiednio wyposażone w systemy bezpieczeństwa, takie jak systemy kontroli dostępu, kamery, alarmy i oświetlenie. Dodatkowo, kontrolują, czy ciężarówki są skutecznie zabezpieczone przed kradzieżami.