Wagi paletowe są używane do ważenia palet. Proces ten odbywa się na wadze elektronicznej, która ma moduł obsługi wagi paletowej. Aby zważyć paletę, magazynier stawia ją na wadze. Następnie, z poziomu terminala radiowego, wydaje polecenie weryfikacji wagi palety.
To proste i skuteczne rozwiązanie, które pomaga w kontrolowaniu wag palet w magazynie.
Proces ważenia palet odbywa się fizycznie na wadze elektronicznej wyposażonej w moduł obsługi wagi paletowej. Ważenie palet, jak również weryfikacja odbywa się z poziomu terminala radiowego. Magazynier po zakończeniu pakowania palety do wysyłki stawia gotową paletę na wadze, a także z poziomu terminala wydaje polecenie weryfikacji wagi.
WAGI PALETOWE.
SoftwareStudio Sp. z o.o. wybiera z dostępnych na rynku urządzeń wspierających pracę magazynu najlepsze,a także sprawdzone rozwiązania. Dlatego polecamy naszym klientom moduł doważenia palet działający w oparciu o wagi firmy OHAUS. Na życzenie można wprowadzić integrację z innymi modelami wag, w tym celu prosimy o kontakt działem handlowym. Oprogramowanie magazynowe może zostać zintegrowane z wagami elektronicznymi. Pozwala na ważenie palet, jak również automatyczną weryfikację rzeczywistej wagi palety z wagą danego wydania. Wagi paletowe
Program wysyła do wagi paletowej komunikat sterujący, który powoduje odczytanie wagi. Zwróconą wartość porównuje się z wagą obliczaną na dokumencie wydania z magazynu. Jeżeli waga na palecie różni się w określonej tolerancji od wagi obliczonej na podstawie charakterystyki znajdującego się na palecie towaru. To wyświetla się na ekranie terminala komunikat ostrzegający.
Każdorazowe ważenie palety odnotowuje się w systemie z zapisem KTO i KIEDY oraz jaką paletę ważył. Odczyt poprawny wagi (zgodny) powoduje odpowiednie oznaczenie w rejestrze dokumentu wydania Wz. Znacznikiem lub kolorem ZIELONYM, błędne ważenie tj. niezgodne oznacza się znacznikiem i kolorem CZERWONYM. Brak znacznika i koloru oznacza, że dana paleta na wydaniu nie była weryfikowana za pomocą modułu ważenia palet.
Wagi paletowe OHAUS
Źródło ohaus.com – Firmę OHAUS Corporation założyli w roku 1907 w New Jersey Karl Louis i Gustav Ohaus. Bardzo szybko OHAUS został największym producentem wag mechanicznych w Stanach Zjednoczonych. Międzynarodowy przełom w dziedzinie ważenia, a także światowe uznanie przyniosła waga “Triple-Beam”, którą przez następne lata nieustannie modyfikowano i ulepszano.
Niezawodność, jak również bardzo wysoka jakość produktów zagwarantowały sukces firmy na całym świecie. W roku 1978 pojawiły się na rynku pierwsze wagi elektroniczne firmy OHAUS. Szybki rozwój mikroelektroniki umożliwił inżynierom projektowanie coraz nowszych, a także bardziej precyzyjnych wag. Które poprzez bardzo wysoką jakość i różnorodność spełniają najwyższe oczekiwania.
W przeciągu jednego dziesięciolecia udział wagach elektronicznych na rynku wzrósł do 50%. OHAUS oferuje pełną gamę wag, od zalegalizowanych wag analitycznych, poprzez różnorodne wagi uniwersalne. Proste, a także wysoce specjalistyczne wagi precyzyjne do zastosowań laboratoryjnych, po sprawne i wytrzymałe wagi przemysłowe.
Komunikacja WiFi
Terminal WiFi jest niezbędnym narzędziem pracy magazyniera w magazynie wysokiego składowania. Dawniej używane Kolektory Danych, teraz terminale radiowe to urządzenia podłączane do systemu za pomocą sieci bezprzewodowej, a także wyposażony w dotykowy ekran działający pod kontrolą systemu operacyjnego Windows CE lub mobile. Od 2016 roku dostępne są wyłącznie wersje z systemem Android. Terminal dzięki ergonomicznej budowie, jak również małej wadze jest wygodny w użytkowaniu, powinien być wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD.
Inwentaryzacja w magazynie
Praca magazyniera wymaga ciągłej kontroli i weryfikacji poprawności przeprowadzanych operacji magazynowych. jednym z elementów ciągłej kontroli jest inwentaryzacja ciągła. Prowadzenie wyrywkowej kontroli wybranych miejsc składowania motywuje pracowników magazynu do prawidłowej pracy. Transakcja umożliwia wyświetlenie stanów magazynowych według asortymentu lub według wybranego miejsca składowania.
Przyjęcia i wydania magazynowe
Za pomocą terminala i aplikacji WMS Android możemy rejestrować ruchy magazynowe związane z przemieszczaniem towaru wewnątrz magazynu. Aplikacja magazynowa Android pozwala na uruchamianie szeregu różnych transakcji. Wykorzystując skaner kodów kreskowych magazynier generuje dokumenty magazynowe: przyjęć, wydań, a także przesunięć.
Do czego użyjesz Android magazyn WMS?
Aplikacja na Androida może znacznie ułatwić i usprawnić pracę w magazynie. Za pomocą aplikacji pracownicy magazynu mogą śledzić stany magazynowe, odbierać i realizować zamówienia oraz śledzić przesyłki.
Aplikacja na Androida może pomóc pracownikom magazynu na wiele sposobów. Na przykład aplikacja może służyć do śledzenia poziomu zapasów. Informacje te mogą być wykorzystane do ponownego zamawiania zapasów, gdy poziom jest niski. Aplikacji można również używać do odbierania i realizacji zamówień. Po otrzymaniu zamówienia aplikacja może być używana do śledzenia postępu zamówienia w magazynie. Informacje te mogą być wykorzystane do aktualizacji klienta o statusie jego zamówienia.
Do śledzenia przesyłek można również użyć aplikacji na Androida. Informacje te mogą być wykorzystane do zapewnienia, że przesyłki są dostarczane na czas. Śledząc przesyłki, pracownicy magazynu mogą również zidentyfikować potencjalne problemy, które mogą opóźnić dostawę.
Aplikacja na Androida może znacznie ułatwić i usprawnić pracę w magazynie. Za pomocą aplikacji pracownicy magazynu mogą śledzić stany magazynowe, odbierać i realizować zamówienia oraz śledzić przesyłki. Informacje te mogą być wykorzystane do poprawy obsługi klienta i zapewnienia terminowej realizacji zamówień.