Zarządzanie awizacjami

Z SoftwarePedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Podstawowe funkcje zarządzania awizacjami[edytuj]

Narastają więc problemy w zarządzaniu pracą magazynów i organizacją czasu ich pracy. Dlatego niezbędnym okazuje się wdrożenie systemowego rozwiązania, które zapewni prawidłowe zarządzanie awizacjami.[edytuj]

O wykorzystaniu programu do zarządzania awizacjami tzw. okna czasowe planuje wiele firm od dłuższego czasu.

Rosną wolumeny produkcyjne, co skutkuje zwiększeniem ilości dostaw oraz wysyłek wyrobów gotowych z magazynów.


   Prosty w obsłudze system dla pracowników magazynów, dostawców oraz przewoźników. Użytkownicy zalogują się do systemu dostępnego w chmurze całą dobę. Rejestrują w wybranym obiekcie (magazynie) numer zamówienia SAP i rezerwują wybrane okno czasowe;
   VSS.net to jedna zintegrowana platforma dla zarządzających łańcuchem dostaw oraz dla dostawców działających w danym regionie.


Narastają więc problemy w zarządzaniu pracą magazynów i organizacją czasu ich pracy. Dlatego niezbędnym okazuje się wdrożenie systemowego rozwiązania, które zapewni prawidłowe zarządzanie awizacjami.

Niezależnie od branży na styku logistyki oraz transportu, pojawiają się bardzo podobne utrudnienia. Najważniejsze z problemów to nierównomiernie obciążony magazyn, kolejki samochodów oczekujących przez zakładem, problematyka w harmonogramowaniu pracy magazynu. Magazyny są zwykle wyposażone w standardowe rampy, mają podobne procesy logistyczne i zaangażowanie wielu osób. Dlatego, choć występują podobieństwa, pojawiają się różnice, które w konsekwencji mają istotny wpływ na wynik zarządzania awizacjami. W każdym zakładzie zdarzają się transporty podstawiające się bez zapowiedzi np. firmy kurierskie. Kurierka działa bez wcześniejszej awizacji samochodu. Pojawiają się wówczas niecierpliwi kierowcy próbujący wymusić pierszeństwo obsługi.

Zaangażowanie w proces dostaw wielu osób z różnych działów wraz z zewnętrznymi kontrahentami i ich przewoźnikami skutkuje koniecznością ciągłej i precyzyjnej wymiany informacji.

Oprogramowanie VSS.net pozwala na obsługę wszystkich magazynów znajdujących się w różnych lokalizacjach. Jest to możliwe dlatego, ze oprogramowanie dostępne jest On-line przez Internet. Aplikacja awizacyjna działa w chmurze prywatnej SoftwareStudio, a użytkownicy mogą z dowolnego komputera lub telefonu korzystać z jej danych. Jednocześnie zarządzanie awizacjami przez przeglądarkę internetową jest przyjazne dla wszystkich użytkowników systemu okien czasowych.

VSS.net umożliwia przewoźnikom rezerwowania okien czasowych, poprawia terminowość transportu, a w konsekwencji minimalizuje przestoje magazynu. Ponadto zarządzanie awizacjami optymalizuje czas transportu w związku ze skróceniem czasu oczekiwania na wjazd.

Wiele firm logistyczno-produkcyjnych zmaga się z utrudnieniami w zakresie obsługi dostaw. Rozwiązaniem jest system YMS pozwalający na sprawne zarządzanie oknami czasowymi.

Okna czasowe w logistyce zyskują na popularności dzięki możliwości usprawnienia zarządzania łańcuchem dostaw. Są szczególnie wspomagające dla firm, których najczęstszymi utrudnieniami w zarządzaniu obsługą dostaw.

Mimo, że program to platforma awizacyjna, istnieje możliwość jej pełnej personalizacji do konkretnych potrzeb danego wdrożenia. Nawet w jednej organizacji, różne magazynu mają różne potrzeby wynikające z ich specyfiki i organizacji pracy.

Manualne rozwiązania rezerwacji okien czasowych dla dostaw (np. poprzez wiadomości e-mail lub zapisy w arkuszu Excel) oraz zarządzanie zmianami w obszarze awizacji są czasochłonne i nieefektywne. Dotyczy to zarówno zakładu i jego magazynów oraz dostawców i ich przewoźników. Dzięki profesjonalnemu wsparciu ze strony dostawy systemu zarządzania awizacjami można wdrożyć i dostosować system zarządzania oknami czasowymi.

Nowoczesne oprogramowanie to system YMS, ponieważ jego zadaniem jest automatyzacja procesów planowania załadunków i rozładunków.

Planowanie okien czasowych dla załadunku i rozładunku pojazdów pozwala lepiej wykorzystać zasoby przedsiębiorstwa. Minimalizuje się w ten sposób ryzyko spiętrzenia prac związanych z obsługą transportów.

Narzędziem informatycznym dla magazynierów są systemy klasy YMS [Yard Management System].


Oprogramowanie awizacja dostaw

System awizacyjny

Prezentacja programu awizacji transportów

Demo system YMS

Awiza wg klientów Awizacja dostaw Awizacja dostawy towaru do magazunu awizacja kierowcy awizacja w transporcie Awizo dostawy towaru awizowanie dostaw okna czasowe okno czasowe planowanie transportów planowanie transportu platforma do awizacji Program online do awizacji dostaw System awizacji dostaw w magazynach wejściowych i wyjściowych system do awizacji system zarządzania awizacjami vss net vss program vss studio vssnet yardmanagement yms system zarządzanie awizacjami zarządzanie oknami czasowymi