Planowanie i obsługa transportu

Z SoftwarePedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Podstawowe funkcje oprogramowania planowanie i obsługa transportu[edytuj]

SoftwareStudio stworzyło program, który pomoże w sprawnym zarządzaniu procesami logistycznymi.[edytuj]

Odpowiednie realizowanie oraz planowanie dostaw jest podstawowym zadaniem dla firm logistycznych. Związanymi z harmonogramowaniem transportów i wizyt na terenie zakładu – Studio Awizacje VSS.net.

System do awizacji umożliwia przypisanie do awizacji załączników, zdjęć, korespondencji mailowej i innych dokumentów.

Towary muszą być przywożone oraz pobierane z magazynów dzięki opracowanemu grafikowi ruchu.

Po przyciśnięciu „Nowe” wyświetlony zostanie formularz, w którym użytkownik wybiera rodzaj awizacji (Dostawa/Wysyłka), kontrahenta, rodzaj transportu oraz asortyment, którego dotyczy to awizo. Ponadto, podajemy ilość palet (jeśli z listy rodzaj transportu zostało wybrane auto lub kontener) i ich rodzaj. Wymagane jest podanie daty przyjazdu transportu, a program dostosuje czas wyjazdu np. dla kontenera przypisane są 3 godziny zajęcia rampy (ramy czasowe są przykładowe).

Program nasz charakteryzuje się przejrzystością oraz łatwością obsługi.

Aby dodać planowaną awizację wystarczy wypełnić formularz.

Oczywiście czas ten można modyfikować, jeśli przewidziany i wymagany czas załadunku/rozładunku jest inny. Z listy wybieramy magazyn, w którym będzie odbywać się opisywana czynność. W następnym kroku użytkownik wybiera przewoźnika z sekcji Transport i zapisuje awizacje.

Po wybraniu polecenia status, wyświetlone zostanie okno, w którym potwierdzamy aktualną czynność. W tym wypadku jest to przycisk „Wjazd”. Spowoduje to przeniesienie pozycji do rejestru „Magazyn”. W rejestrze „Magazyn” użytkownik może przez polecenie status poinformować o zwolnieniu rampy, awizacja zostanie przeniesiona do rejestru „Wyjazd”.

Kolejnym krokiem w realizacji awizacji jest potwierdzenie wyjazdu transportu z terenu magazynu. Dodatkową funkcjonalnością programu Studio Awizacje VSS.net jest możliwość informowania kontrahenta o statusie poprzez SMS oraz e-mail na każdym etapie awizacji. Zrealizowana awizacja wyświetlana jest w rejestrze „Historia”. W tym rejestrze znajduje się zestawienie wszystkich operacji w magazynie związanych z transportem. Przydatną funkcjonalnością programu jest wyświetlanie grafików dnia, tygodnia, czy miesiąca w postaci kalendarza.

Studio Awizacje VSS.net, umożliwiając organizację i zarządzanie dostawami oraz wysyłkami z firm logistycznych i produkcyjnych pozwala na lepszą organizację dostaw, jaki i rozplanowanie ruchu na terenie zakładu. Aby lepiej poznać program zapraszamy do sprawdzenia ogólnodostępnej wersji demonstracyjnej,


Oprogramowanie awizacja dostaw

System awizacyjny

Prezentacja programu awizacji transportów

Demo system YMS

Awiza wg klientów Awizacja dostaw Awizacja dostawy towaru do magazunu awizacja kierowcy awizacja w transporcie Awizo dostawy towaru awizowanie dostaw okna czasowe okno czasowe planowanie transportów planowanie transportu platforma do awizacji Program online do awizacji dostaw System awizacji dostaw w magazynach wejściowych i wyjściowych system do awizacji system zarządzania awizacjami vss net vss program vss studio vssnet yardmanagement yms system zarządzanie awizacjami zarządzanie oknami czasowymi