Kartoteki maszyn i urządzeń

Z SoftwarePedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Kartoteki maszyn i urządzeń

Wszystkie operacje i zdarzenia rejestrowane w systemie CMMS powiązane są z kartotekami maszyn i urządzeń.

Przeglądy

kartoteka maszyn

Maszyna czy urządzenie może podlegać przeglądom okresowym czy gwarancyjnym. Do wporwadzania informacji o wykonaniu przeglądu służy zakładka PRZEGLĄDY. Wprowadzenie infromacji o rozpoczęciu przeglądu generuje automatycznie powiadomienie w kolorze niebieskim że dana maszyn ajest niedostępna, gdyż trwają przece przeglądowe. Informacje dostępne o przeglądzie to data rozpoczęcia (dzień, godzina, minuta) rodzaj przeglądu, sposób wykonania, opis zdarzenia. Po zakończeniu wykonywania przeglądu nalezy wpisać datę wykonania przeglądu, KTO go wykonał oraz numer dokumentu powiązany z przeglądem np. fakturę za usługi. Program do obsługi Narzędziowni
Program do obsługi Narzędziowni to nowoczesne rozwiązanie służące do wspomagania prowadzenia gospodarki narzędziowej. Dzięki zastosowaniu systemu informatycznego kontrolujemy w sposób efektywny obieg narzędzi w firmie. Oprogramowanie do obsługi Narzędziowni pozwala gromadzić informacje o wyposażeniu działu Narzędziowni, śledzić historię wypożyczeń, kontrolować ważność badań przyrządów pomiarowych i badań technicznych urządzeń, prowadzić kartoteki osób korzystających z jej usług.


Kartoteki masyzn i urządzeń podzielone mogą być w programie w dowolny sposób, domyślna konfiguracja proponuje podział na

  • OBIEKTY - maszyny, urządzenia, linie technologiczne, pojazdy
  • ZESPOŁY - w ramach obiekty zdefiniowane części maszyn, urządzeń, linii technologicznych,
  • CZĘŚCI - definiowanie części wchodzących w skład maszyn i urządzeń oraz kartoteki części zamiennych, jeżeli prowadzimy gospodarkę magazynową.


Kartoteki masyzn i urządzeń podzielone mogą być w programie w dowolny sposób, domyślna konfiguracja proponuje podział na OBIEKTY - maszyny, urządzenia, linie technologiczne, pojazdy ZESPOŁY - w ramach obiekty zdefiniowane części maszyn, urządzeń, linii technologicznych, CZĘŚCI - definiowanie części wchodzących w skład maszyn i urządzeń oraz kartoteki części zamiennych, jeżeli prowadzimy gospodarkę magazynową.


Search48.png

Więcej na temat System Utrzymania RuchuUsługi informatyczne Firma informatyczna Cena programu CMMSOsobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Drukuj lub eksportuj