Kalendarze i okna czasowe

Z SoftwarePedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Podstawowe funkcje oprogramowania kalendarze i okna czasowe[edytuj]

Awizacje wraz z ewidencją rezerwacji ramp w magazynie oraz tworzeniem harmonogramów. Rezerwacje te powiązane są z transportem (dostawy i wysyłki) i pozwalają na utworzenie harmonogramów dla magazynów i ramp załadowczych.[edytuj]

Studio Awizacje VSS.net pozwala na zewnętrzne awizacje dostaw do magazynu. Awizacje wraz z ewidencją rezerwacji ramp w magazynie oraz tworzeniem harmonogramów. Rezerwacje te powiązane są z transportem (dostawy i wysyłki) i pozwalają na utworzenie harmonogramów dla magazynów i ramp załadowczych.

Możliwe jest to dzięki logowaniu się dostawców oraz przewoźników do programu za pomocą przeglądarki internetowej. Po uwierzytelnieniu dostawcy/przewoźnika ma on możliwość rezerwacji wolnego terminu.


Kalendarze w naszym rozwiązaniu posiadają możliwość dodawania, edycji i usuwania awizacji.[edytuj]

Dodawanie awizacji odbywa się poprzez dwukrotne kliknięcie myszką na wybranej godzinie. Dzięki temu wyświetlony zostaje formularz dopisania zdarzenia, w którym należy wypełnić pola opisane pogrubioną czcionką. Utworzone wydarzenia pojawiają się w kalendarzu jako pola, natomiast wydarzenia całodniowe pojawiają się jako wpisy w nagłówkach dni.

Edycja danych szczegółowych awizacji możliwa jest poprzez podwójne kliknięcie na polu wybranego wydarzenia, wyświetlając tym samym formularz edycji w takiej samej formie, jak formularz dopisania. Wydarzenia można również łatwo edytować przesuwając ich pola w kalendarzu, co pozwala na zmiany dni, natomiast zmiany ram czasowych można dokonać dzięki przeciąganiu kwadratów umieszczonych u góry i u dołu pola.


Kalendarz jako forma przedstawienia awizacji[edytuj]

Jedną z form przedstawienia awizacji w programie Studio Awizacje VSS.net jest Kalendarz. Kalendarz wyświetla zdarzenia w formie graficznej. Menu główne kalendarzy można podzielić na sekcje w celu lepszej kontroli nad poszczególnymi obiektami magazynowymi np. Kalendarze wg. obiektów i Kalendarze pozostałe. Widok samych kalendarzy obiektów można również podzielić na sloty odpowiadające np. każdemu magazynierowi lub rampie. Dodatkowo istnieje możliwość zablokowania wyświetlania poszczególnych widoków dla ustalonych przez klienta ról w programie np. firma transportowa z poziomu swojej roli może mieć dostęp do awizacji przypisanych wyłącznie do niej, natomiast kierownik magazynu może przeglądać kalendarze wszystkich zarejestrowanych firm oraz dynamicznie włączać lub wyłączać je z widoku kalendarza głównego.

Dopisanie awizacji jest podstawową czynnością w programie awizacyjnym. Awizacja transportów przez stronę www lub telefon komórkowy z systemem Android. System rejestruje awizacje, wizyty, kontroluje czas i przebieg oraz koordynuje dostęp do zdefiniowanych zasobów (doków, bram i wag). Aby rozpocząć proces awizacyjny należy na samym początku stworzyć podstawę – Awizo. Wiele firm logistyczno-produkcyjnych zmaga się z utrudnieniami w zakresie obsługi dostaw. Rozwiązaniem jest system YMS pozwalający na sprawne zarządzanie oknami czasowymi. Okna czasowe w logistyce zyskują na popularności dzięki możliwości usprawnienia zarządzania łańcuchem dostaw. Są szczególnie wspomagające dla firm, których najczęstszymi utrudnieniami w zarządzaniu obsługą dostaw.


Plik:Okienka czasowe.jpgOprogramowanie awizacja dostaw

System awizacyjny

Prezentacja programu awizacji transportów

Demo system YMS

Awiza wg klientów Awizacja dostaw Awizacja dostawy towaru do magazunu awizacja kierowcy awizacja w transporcie Awizo dostawy towaru awizowanie dostaw okna czasowe okno czasowe planowanie transportów planowanie transportu platforma do awizacji Program online do awizacji dostaw System awizacji dostaw w magazynach wejściowych i wyjściowych system do awizacji system zarządzania awizacjami vss net vss program vss studio vssnet yardmanagement yms system zarządzanie awizacjami zarządzanie oknami czasowymi