Optymalizacja usług

Z SoftwarePedia
Wersja z dnia 07:34, 27 paź 2012 autorstwa Adasie3078 (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „ == [http://www.softwarestudio.com.pl/Default.aspx?oprogramowanie=optymalizacja-uslug Optymalizacja usług] == === Optymalizacja usług możemy poddawać usługi "...”)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Optymalizacja usług

Optymalizacja usług możemy poddawać usługi "programowe" - te które widać w services.msc a nie zainstalowane sterowniki.


Prekonfiguracja Windows włącza domyślnie o wiele za duSo usług konsekwencją czego jest pamięciożerność i "zamulanie" komputera. Wyłączenie zbędnych usług to właśnie Optymalizacja usług.

Najczęściej Optymalizacja usług polega na zmianie typu uruchomienia z Automatycznego na Ręczny. Jest to pewna asekuracja bo gwarantuje czy to samoistne czy to sprowokowane przez ciebie jej włączenie zgodnie z potrzebą. Co do opcji Wyłączony to stosujemy z ostroSnością bo nieprawidłowo wybrana usługa do tej akcji może spowodować kłopoty z uruchomieniem systemu w następstwie jego uszkodzenie i niezbędną reinstalację. To zależy jeszcze od wagi usługi i jej powiązań z innymi. Nie mając więc 100% pewności co do danej usługi postąp asekuracyjnie dając Ręczny lub w ogóle nie zmieniaj jej ustawień.

.
Prekonfiguracja Windows włącza domyślnie o wiele za duSo usług konsekwencją czego jest pamięciożerność i "zamulanie" komputera. Wyłączenie zbędnych usług to właśnie Optymalizacja usług. Najczęściej Optymalizacja usług polega na zmianie typu uruchomienia z Automatycznego na Ręczny. Jest to pewna asekuracja bo gwarantuje czy to samoistne czy to sprowokowane przez ciebie jej włączenie zgodnie z potrzebą. Co do opcji Wyłączony to stosujemy z ostroSnością bo nieprawidłowo wybrana usługa do tej akcji może spowodować kłopoty z uruchomieniem systemu w następstwie jego uszkodzenie i niezbędną reinstalację. To zależy jeszcze od wagi usługi i jej powiązań z innymi. Nie mając więc 100% pewności co do danej usługi postąp asekuracyjnie dając Ręczny lub w ogóle nie zmieniaj jej ustawień.